Nawigacja

MF i MG udało się osiągnąć porozumienie w sprawie przedłużenia terminu funkcjonowania SSE

Opublikowano 20 czerwca 2013

Dzisiejsze oświadczenie napawa optymizmem: mamy wspólne stanowisko w sprawie wydłużenia działalności specjalnych stref ekonomicznych – powiedział Agencji Informacyjnej Newseria Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki.

Po dzisiejszym oświadczeniu można zobaczyć światełko w tunelu, lecz niestety nie możemy określić bardziej szczegółowych zasad funkcjonowania stref jak i zachęt jakie oferować będą inwestorom.

Wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw, eksportu, oraz innowacje i nowoczesne technologie to slogany, które można usłyszeć w każdym programie gospodarczym kierowanym do wyborców. Ciekawe jak zostaną one wdrożone w życie tym razem. Czy po raz kolejny okaże się, że tworzenie stabilnego prawa oraz warunków do inwestowania będzie zdecydowanie trudniejsze niż najważnieszy aspekt inwestycji bezpośrednich – pozyskiwanie inwestorów oraz realny rozwój regionów.

Z rozgoryczeniem patrzę się iż decyzje w kluczowych dla gospodarki zagadnieniach zabierają więcej czasu aniżeli prawdziwa praca u podstaw przy wpieraniu przemysłu – tego lokalnego czy inwestycji strategicznych. Rok 2020 to nie tak daleka perspektywa. Już wielu z inwestorów ma jasno przeliczone przepływy finansowe wykazujące, iż pomoc publiczna, którą na dzień dzisiejszy proponują przepisy w Polsce jest tak naprawdę wirtualna – nie będzie jej można odebrać do tego terminu. Projekty nie są w stanie zwrócić się w tym okresie.
Więc najwyższy czas się obudzić! Czekamy na rozwiązania i poinformujemy o nich.

Polityka prywatności

Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.

Projekt i realizacja: agencja reklamy futuresystems.pl